Засідання Вченої ради факультету / Заседание Ученого совета факультета / Faculty Academic Council meeting

clipboard_image_c740fdc4

07.05.2020 відбулося засідання Вченої ради факультету підготовки іноземних громадян, на якому були розглянуті питання щодо діяльності кафедр факультету у період карантину, організації навчального процесу на факультеті, рекомендації кандидатур до Вченої ради університету.

07.05.2020 состоялось заседание Ученого совета факультета подготовки иностранных граждан, на котором были рассмотрены вопросы деятельности кафедр факультета в период карантина, организации учебного процесса на факультете, рекомендации кандидатур в Ученый совет университета.

05/07/2020 A meeting of the Academic Council of the Faculty for the Training of Foreign Citizens was held, at which questions of the activities of the departments of the faculty during the quarantine period, the organization of the educational process at the faculty, and recommendations of candidates to the Academic Council of the university were considered.

clipboard_image_7526e08c clipboard_image_c740fdc4 clipboard_image_41505fe8