II- СЪЕЗД СОЮЗА СТУДЕНТОВ УЗБЕКИСТАНА В ХАРЬКОВЕ / II- CONGRESS OF THE UNION OF STUDENTS OF UZBEKISTAN IN KHARKIV

Приглашаем всех студентов из Узбекистана,  которые проходят обучение в  университетах Украины, посетить собрание Союза Студентов Узбекистана в Украине.

09

Мероприятие состоится 18 ноября 2019 года в 15:00 в Харьковском национальном экономическом университете им. С. Кузнеца при поддержке  Посольство Республики Узбекистана в Украине,  Бизнес Центра «ИНЖЭК» и Союза Студентов Узбекистана в Украине. На встрече планируется ознакомить Вас с актуальными вопросами, избрание нового координатора, информации о процедуре проведения выборов, вопросы  трудоустройство  выпускников,  а также вопросы которые касаются непосредственно вашего проживания и обучения на территории Украины.

We invite all students from Uzbekistan who are studying at Ukrainian universities to attend the meeting of the Union of Students of Uzbekistan in Ukraine.

The event will take place on November 18, 2019 at 15:00 at the S. Kuznets Kharkiv National Economic University  with the support of the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Ukraine, the Business Center «INGEC» and the Union of Students of Uzbekistan in Ukraine. At the meeting it is planned to acquaint you with current issues, the election of a new coordinator, information on the election procedure, issues of employment of graduates, as well as issues that relate directly to your residence and studies in Ukraine.