Встреча руководства факультета подготовки иностранных граждан со студентами первого курса и первого года обучения в магистратуре! / A meeting of the leadership of the Faculty for the Training of Foreign Citizens with first-year students and first-year graduate students!

Уважаемые студенты первого курса и студенты 1 года обучения магистратуры!

Приглашаем Вас на ежегодное собрание для новых иностранных студентов университета. Будем рады обсудить с вами все интересующие вас вопросы, чтобы ваше обучение в нашем университете было максимально комфортным!

Собрание состоится 07.11.2019 года в 14-00 в аудитории А-7 (7 этаж) Нового корпуса.

Настоятельно рекомендуем принять участие в собрании!

Dear first year students and students of 1 year of graduate studies!

We invite you to the annual meeting for new foreign university students. We will be happy to discuss with you all the questions you are interested in, so that your studies at our university are as comfortable as possible!

The meeting will be held on November 7, 2019 at 14-00 in the audience A-7 (7th floor) of the New Building.

We strongly recommend attending the meeting!