Начало второго семестра

Уважаемые студенты!

Напоминаем Вам, что второй семестр начинается с 11.03.2019 года, на следующей неделе предусмотрена практика и пересдача в соответствии с графиком учебного процесса.

Рекомендуем вам ознакомиться с графиком учебного процесса на второй семестр 2018/2019 учебного года для планирования своих поездок на каникулах.

Будьте внимательны!

Деканат

Dear students!

We remind you that the second semester starts from 11.03.2019, practice and re-training will be provided next week in accordance with the schedule of the educational process.

We recommend that you familiarize yourself with the schedule of the educational process for the second semester of the 2018/2019 school year to plan your vacation trips.

Be careful!

Dean’s office